За нас

Така кажано е направено, истрај до крај, никогаш не се откажувај, до успех.

Zhejiang Yanpeng Nonwoven Machinery Co., Ltd е професионален производител специјализиран за истражување и развој на неткаени производни линии. Сместена во градот Венжу, провинцијата Жеџијанг во Кина, постоечката фабрика на Јанпенг е повеќе од 20,000 квадратни метри. Од почетокот на 2008 година, ние секогаш се фокусиравме на истражување и развој и производство на неткаена опрема. До денес веќе опслужуваме над 200 клиенти дома и во странство и инсталиравме над 600 неткаени производствени линии низ целиот свет.

Нашите главни производи:

1) PP spunbond неткаен производствена линија: S, SS, SSS

2) Неткаен производствен производ во издуван

3) Spunmelt композитна неткаена производна линија: SMS, SMMS, SSMMS, SMMMS.....

4) Линија за производство на неткаен материјал од полиестер (ПЕТ).

5) линија за производство на неткаен материјал PLA/RPET

Веќе го положивме ISO9001:2010 меѓународен сертификат за систем за управување со квалитет, сертификација за стандардизација, CE сертификација, а имаме и право на увоз и извоз.

погледни повеќе

Апликации во индустријата


Центар за производи

Совршениот квалитет носи повеќе придобивки

YP-B--13

YP-C--6

YP-L--3

YP-L--10

погледни повеќе

Случај со клиент

Честитки за стартувањето на производната линија за неткаен материјал YP-S 2.0M

Честитки за стартувањето на производната линија за неткаен материјал YP-S 2.0M

погледни повеќе